LS

Výrobcom traktorov LS je kórejská firma LS Mtron, ktorá spadá do skupiny firiem združených do skupiny LG, ktorá je mezi spotrebiteľskou verejnosťou známa hlavne ako gigant v produkcii elektrospotrebičov a elektroniky. Firma vznikla oddelením priemyslovo-strojárskej divízie LS Cable od divízie elektroniky a od roku 2008 pôsobí ako samostatný subjekt pod súčasným názvom LS Mtron. Počiatky strojárskej divize siahajú do roku 1970, kedy bol v meste Gunpo otvorený prvý strojársky závod.

Výroba traktorov začala v roku 1976 s tým, že už v roku 1977 vzniká technicko-vývojová aliancia s výrobcom traktorov FIAT, čo je súčastnosti združenie CNH (výrobca traktorov CASE a New Holland). Súčastná rada traktorov LS má svoj pôvod v modeloch vyvíjaných po roku 2000 a zahrňuje kompletnú a ucelenú radu modelov o výkonoch 23 až 90 HP. V roku 2008 získala firma LS s ich traktorom rady U prestížnu kórejsku cenu za priemyselný design.

V roku 2009 je podpísaný kontrakt s firmou CNH Australia Ltd. o výrobe a dodávkach traktorov pod značkou New Holland a CASE pre australsky trh, v tom istom roku firma LS Mtron otvorila vlastnú pobočku v USA, kde mala v pláne zaradiť sa do roku 2012 medzi 5 vedúcich značiek na trhu.


Ceny a technické údaje:

LS Traktory rady J (27 HP)
Najmenším z produktovej rady traktorov značky LS je malotraktor rady J, ktorý je svojimi rozmermi a ..
 
LS Traktory rady Ri (38 HP)
Traktory LS TRACTOR rady Ri sú svojimi rozmermi a výkonmi predurčené k využitiu v sadoch, vinohradoc..
 
LS Traktory rady XR (48 HP)
Komunálny traktor LS rady XR sa vyrába s motorom o výkone 48 HP. Tento motor je produktom juhokórejs..