Kultivátory

Kultivátory MKS-60 sú stroje robustnej konštrukcie, ktorá zaručuje ich vysokú životnosť. K základnej jednotke kultivátora je možné pripojiť širokú paletu príslušenstva. Pohon predného aktívneho náradia je riešený remeňom, ktorý je vedený od kladky na vývodový hriadeľ motora. Zopnutie aktívneho náradia zaisťuje odstredivá spojka. 

Základnou jednotkou kultivátora je jednoosý traktor, ktorý je dodávaný buďto s rotavátorom, alebo s kolesami.
http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-kawasaki-kola-250.jpg      http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-kawasaki-rotavator-250.jpg

Výkonné a spoľahlivé motory:
Pre pohon základnej jednotky sú použité motory s vertikálnym vývodovým hriadeľom.Táto konštrukcia je využitá z dôvodu jednoduchšieho spojenia základnej jednotky s prídavným aktívnym náradím. Na vývodovom hriadeli pod motorom súumiestnené dve remenice. Jedna je určená pre remeň spájajúci motor s prevodovkou, druhá slúži k pripojeniu remeňa, poháňajúceho predné aktívne náradia.
V ponuke sú dva typy motorov, a to Kawasaki FJ 180V o výkone 6HP, a motor Loncin s elektroštartom o výkone 12HP.
http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/motor-kawasaki-6hp.png        http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/motor-15hp.png

Päťrýchlostná prevodovka so spiatočkou:
Kultivátory MKS osadené kvalitnou päťrýchlostnou prevodovkou so spiatočkou. Široký rozsah pojazdových rýchlostí predurčuje kultivátor na jeho široké využitie. Radenie sa vykonáva pohodlne páčkou (nie však pod zaťažením, pri radení rýchlostí je potrebné vyradiť pojazdovú spojku).  Prenos sily na poloosi je riešený dvojitou reťazou.
http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-razeni-1.png            http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-razeni-2.jpg
páka radenia u motora 6HP   páka radenia u motora 12HP

Pojazdová spojka: 
Spínanie pojazdu je ovládané remeňovou spojkou. Tento typ spojky zaisťuje plynulý a šetrný rozjazd a je používaný taktiež u strojov profesionálnej kategórie. Použitý je špeciálny klinový remeň s vysokou životnosťou. Remene svojím pružným záberom značne šetria ozubené a reťazové prevody a v neposlednom rade aj motory, u ktorých tak nedochádza k prudkým a tvrdým nárazom do kľukovej skrine.
Páka pre ovládanie chodu spojky je umiestnená na pravej rukoväti. Pre zaradenie rýchlostného stupňa na tejto 5-rýchlostnej prevodovke sa kultivátor uvedie do pohybu jednoduchým stisnutím tejto páky.
http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-paka-spojky.png           http://www.kultivator.cz/univerzalni-kultivator-mks/kultivator-mks-60-spojka.jpg

Ďalšia štandardná výbava základnej jednotky:
Kultivátor je vybavený stranovo a výškovo nastaviteľnými riadidlami a je osadený kolesami o rozmere 4.00-8“. Do ťažkých podmienok je možné stroj osadiť kolesami o rozmere 5,00-12“, avšak tieto kolesá nie je možné zlúčiť s predným aktívnym náradím.
Ak pacujete v ťažkých podmienkach a kultivátor chcete využívať ako s predným aktívnym náradím, tak aj pre poľné práce a nechcete investovať do dvoch sád kolies, je možné štandardné kolesá 4.00-8“ doplniť orebnými návlekmi, ktoré stroju na obhospodarovávanej pôde zabezpečia potrebnú trakciu.
Ceny kultivátorov a príslušenstva:
Kultivátor MKS-60 Kawasaki, 6HP s kolesami
Univerzálny jednoosý kultivátor MK-S Kawasaki s výkonom 6 HP. Jedná sa o kultivátor jednoduchej r..
 
Kultivátor MK-S 60 Kawasaki, 6HP s rotavátorom
Univerzálny jednoosý kultivátor MK-S Kawasaki s výkonom 6 HP. Jedná sa o kultivátor jednoduchej r..
 
Kultivátor MKS-60 Loncin, 12HP s kolesami
Univerzálny jednoosý kultivátor MK-S s výkonom 12 HP. Jedná sa o kultivátor jednoduchej robustnej..
 
Kultivátor MKS-60 Loncin, 12HP s rotavátorom
Univerzálny jednoosý kultivátor MK-S s výkonom 12 HP. Jedná sa o kultivátor jednoduchej robustnej..
 
náradie a príslušenstvo
Kolesá s pneumatikami 4,00 / 8"   -   105 € s DPH / 1 pár Kultivátor, ktorý b..